Nakvynės vietos – ką ir kodėl rinktis

Pirmiausiai reikia susitarti su savimi ir savo kompanionais ką norėsis veikti atostogų metu. Šiuo atveju, kaip ir atostogaujant namie, svarbu, kad atostogos būtų užpildytos mėgstama veikla.

Jeigu jums vieta, kurią vadinate namais, yra reikalinga tik dėl patogios lovos nakvynei – nesuklysite pasirinkę vidutinės klasės viešbutį (2-3 žvaigždučių) arba hostelį. Šis pasirinkimas taip pat yra idealus, jei kelionės metu viešbučiuose ketinate sustoti tik vienai ar dviems naktims. Patys dažnai renkamės tokias apgyvendinimo vietas kai keliaujame išsinuomoję automobilį. Yra tekę išmėginti net labai keistas vietas, kaip Prancūzijoje esantis Premiere tinklas. Visi kambariai viešbutyje buvo plastikiniai, iš esmės viskas nuo grindų iki dušo kabinos – plastikas, plastikinės sienos ne tik puikiai praleidžia garsą, bet vaikštant po kambarį apima jausmas, kad kambarys linguoja. Pasirinkus tokį viešbutį  gali tekti nakvoti klausantis „naktinių plaštakių“ skleidžiamų garsų kitapus sienos ar nubusti dėl to, kad kažkas iš viešbučio svečių pasinaudojo tualetu. Kita vertus, bent jau aš po įspūdžių pilnos dienos miegu kaip užmušta ir net šalia visą naktį vykstant roko muzikos festivaliui (taip teko miegoti Taline) sugebu užmigti ir gerai pailsėti.

Esate iš tų, kuriems atostogos, pirmiausia drybsojimas lovoje ir nieko neveikimas – rinkitės viešbutį su aukštu aptarnavimo standartu (4-5 žvaigždučių). Toks viešbutis leis jums nepajudinti nė piršto atostogų metu, kita vertus už tai teks atseikėti nemažą dalį kelionės išlaidų. Jei ketinate tokiame viešbutyje praleisti tik vieną naktį, siūlyčiau pagalvoti apie pigesnį varianatą su mažiau žvaigždučių, nes per vieną naktį tikrai nesuspėsite pajausti didelio paslaugų skirtumo (ar sienų apmušalai ir vonios plytelės po pilnos įspūdžių dienos jums bus itin svarbūs?). Jei esate nepatyręs keliautojas, bet galite sau leisti aukštos klasės viešbutį – netaupykite, kadangi viešbučio registratūra galės jums atstoti kelionės vadovą (paaiškins kur ir kaip bei ką aplankyti, rezervuos ar nupirks bilietus, iškvies taxi, suras maršrutą ar tiesiog sužinos darbo valandas). Tokios paslaugos yra normalus aukšto lygio viešbučių aptarnavimo standartas, todėl drąsiai klauskite ir prašykite pagalbos.

Jei norite pajausti kaip gyvena vietiniai, bet lietuviškas santūrumas jums dažnai pakiša koją – rinkitės nedidelį B&B ar svečių namus, kuriuose tikrai teks bent keliais žodžiais persimesti su šeimininkai ar pabendrauti su kitais svečiais vakare kartu geriant arbatą terasoje. Tokie susitikimai dažniausiai ilgai išlieka atmintyje ir jų skonis bei kvapas tampa tikruoju kelionės jausmu ir prisiminimu. Mes esame buvę net tokiuose B&B, kuriuose šeimininkai praktiškai nekalba angliškai. Pamenu, kai viešėjome Vengrijoje buvom apsistoję svečių namuose, kuriuose įrengti vos trys kambariukai svečiams antrame namo aukšte, o apačioje šeimininkai turi virtuvę, svetainę ir savo miegamąjį. Pamenu kaip vakare nusileidau į virtuvę, nes norėjau išsivirti arbatos ir viską ko noriu, kiek, kokios ir t.t. mes su šeimininke susirodėme pirštais ir šypsenomis. Kitą rytą panašiai aiškinomės kokio omleto norėtume pusryčiams, kadangi pusryčiai čia pat buvo gaminami pačios šeimininkės iš ūkyje turimų produktų. Tokios apgyvendinimo vietos palieka labai šiltą prisiminimą tiek apie pačią šalį, tiek apie kelionę.

Mėgstantiems išbandyti ką nors naujo ar tiesiog norintiems turėti savą kertelę rekomenduoju nuomotis butą, vilą ar apartamentus. Tokiu būdu turėsite savotiškus namus, kuriuose galėsite gaminti jums įprastą maistą (arba išbandyti savo gabumus ruošiant vietinius produktus), galėsite susikurti erdvę taip, kad jums ji iš tiesų primintų namus (išsidėlioti daiktus, apsirengti savo pagalvės užvalkalą, šaldytuvą užpildyti savo įprastu maistu ir t.t.). Šis variantas taip pat gali būti labai patrauklus šeimoms, keliaujančioms su mažaisiais, kuriems daug mažiau streso sukelia aplinka, suorganizuota panašiai kaip ir namie. Tačiau toks pasirinkimas tinkamas tik tuomet, jei vienoje vietoje ketinama užsibūti nemažiau kaip 5 dienas, trumpesniam laikotarpiui tokio tipo apgyvendinimas dažniausiai nėra teikiamas. Renkantis tokį apgyvendinimo variantą verta pasidairyti papildomų pliusų, kurių viešbutyje neįpirktumėte, pavyzdžiui vaizdo į jūrą, baseino ar panašiai.

P1070480

Galiausiai, Europoje itin puikus apgyvendinimo variantas – kempingai. Ten galite rasti vietą tiek palapinei, tiek gyventi namelyje ar savo automobilyje. Dauguma miestų, ypač sostinių, kempingus yra įrengę patogiose (susisiekimo prasme) vietose, todėl norintiems sutaupyti (pvz. keliauja keturių asmenų šeima), siūlau tikrai apsvarstyti šį variantą. Be abejonės, kempingų yra labai įvairių, pvz. Prancūzijoje tai ištisi palapinių ir namelių miesteliai su savo vandens parku ar atrakcionais, diskotekomis, restoranais ir pan. Kita vertus galima rasti ir visai mažyčių, su viso labo dušu ir virtuvėle, tačiau įsikūrusių šalia miesto centro, kuriuose patogu apsistoti keliaujantiems automobiliu ar nameliu ant ratų, kadangi senosiose Europos sostinėse ar didmiesčiuose rasti viešbutį su parkingu netoli centro gali būti nemažas iššūkis.

Renkantis svarbiausia nepamiršti, kad viešbutis turi sutapti su kelionės tikslu ir planu! Šią pamoką išmokome Sevilijoje, kur turėjome vos dvi dienas apžiūrėti miestą. Peržiūrėjus rezervacijos sistemoje esančius pasiūlymus pamatėme naujai pastatyto Hilton viešbučio (5 žvaigždutės) akciją-pasiūlymą. Susiviliojome visai be reikalo, papildomomis paslaugomis, tokiomis kaip baseinas ir sporto klubas, pusryčiai į lovą ir panašiai gali mėgautis tuomet, jei leidi laiką pačiame viešbutyje, o ne tuomet, kai grįžti vos pavelkantis kojas iš miesto po 12 valandų įspūdžių siurbimo, o vos pakirdęs iš miego tekinom leki į pirmą autobusą, kad aplenktum piko valandas. Galiausiai net aukšto lygio restoraną (dėl jo darbo valandų) buvom priversti iškeisti į netoliese  buvusį McDonalds.

Na, bet juk nakvojau Hilton’e!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s