Trumpa, bet puiki! idėjos trumpoms atostogų kelionėms

Mes per metus keliaujame tiek kartų, kiek tik pavyksta gauti laisvų dienų ir suderinti visos šeimos planus. Kelionės, priklausomai nuo turimo laiko, skyla į dvi rūšis: ilgos kelionės (ne mažiau 10 dienų) ir trumpos kelionės (3-5 dienos). Šiuo metu kaip tik užsiimu trumpos kelionės planavimu, taigi, nusprendžiau savo patyrimais ir atradimais pasidalyti ir savo dienoraščiuose.

Taip jau yra, kad dažniausiai nusprendus, kad keliausime kur nors tik trumpam, jau iškart norisi čiupti mašinos vairą ir patraukti kur akys mato. Dažniausia klaida keliaujant kelias dienas – pasirenkamas pernelyg tolimas maršrutas automobiliu. Mes šią klaidą buvom padarę bandydami per ilgąjį Žolinės savaitgalį nukeliauti į Lenkijos Zakopanę. Kalnai ir slėniai Zakopanėje tikrai įspūdingi, o pačios apylinkės pilnos lankytinų objektų.

DSC_2549x.jpg

Gaila, tačiau mums didžiąją dalį laiko teko praleisti automobilyje arba miegant nusikalus po ilgos važiavimo dienos. Prie netinkamai mūsų apsiskaičiuoto važiavimo laiko prisidėjo ir tai, jog, rodos, visa Lenkija mėgino taip pat nukakti į Zakopanę tomis dienomis, todėl kamščiuose praleidom ištisas valandas. Norint aplankyti šią Lenkijos dalį tikrai reikia ne mažiau nei savaitės, kitu atveju užsidedamas tik pliusiukas „buvau“, bet nei kalnų trasomis nepasivaikščiota, nei lankytini objektai pamatyti, o Krokuva tikriausiai tiesiog apibėgta, net nesustojus išgerti šalto alaus ar kavos.

Taigi, tiesa ta, kad trumpos kelionės nebūtinai yra artimos kelionės (t.y. automobiliu), galima į jas vykti tiek lėktuvu, tiek autobusu ar netgi keltu. Renkantis trumpos kelionės variantą stengiamės sugalvoti šios kelionės tikslą (poilsis spa, kalėdinė mugė, apsilankymas zoo sode, kelionė prie jūros ir pan.). Taip darome todėl, kad per keletą dienų nesuspėsi pajausti tos šalies ar apžiūrėti krūvą objektų, kitu atveju tai būtų ne kelionė, o nenutrūkstamas bėgimo-važiavimo maratonas.

Ruduo puikus metas trumpam pasišildyti saulėje, kuri dar pakankamai kaitri Europos pietuose. Šiuo metu yra daugybė miestų ir miestelių į kuriuos galima nebrangiai nuskristi ir kuriuose praleistos kelios dienos leis lengviau atsikvėpti ir parsivežti namo šiltus prisiminimus. Patikėkite, jie šildo net geriau, nei karšta arbata ar anklodė (p.s. dabar pats laikas pasirūpinti lėktuvo bilietu!).

Iš lankytų vietų tokiai kelionei galiu rekomenduoti Bergamo (Italija), miestą į kurį skrendama norint pasiekti Milaną. Nuo oro uosto iki miesto galima lengvai nusigauti viešuoju transportu ar tiesiog pėsčiomis (kaip mes ir padarėme). Bergamo – tipiškas šiaurės Italijos kalvotas miestas, po kurio gatveles gali klaidžioti valandų valandas, jame jau matyti ir tolumoje stūksančios Alpės. Turistų – vos keletas, tiesiog užsukusių pakeliui į Milaną ar keliaujančių į prie miesto esantį oro uostą. Į Bergamo keliavome tiesiog paskanauti (dar kartą) Italijos, kurios buvom jau išsiilgę, sakyčiau tai puikus tikslas trumpai kelionei!

Trumpos kelionės į didžiulius miestus (kaip, kad Paryžius, St. Peterburgas ir pan.) nėra labai tinkamos, jei tikslas yra apžiūrėti patį miestą. Kita vertus, jei skrendate pasiklaustyti mėgiamo muzikanto, pasirgti už mylimą futbolo komandą ir kartu pasimėgauti šiluma ar skaniu maistu – tuomet pirmyn, tik laikykit arklius nuvykę, kad nepasileistumėt bėgte visko apžiūrinėti, nes tiesiog nusivarysit nuo kojų ir susigadinsit atostogas (kalbu iš asmeninės patirties!).

Prieš Kalėdas dievinam kalėdines muges, kurios su karštu vynu, riebiais kvapniais patiekalais yra tiesiog nepakartojamos Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje. Kadangi tai kalėdinės mugės, mėgstu, kad per jas žandus pakastų šaltukas, o dar geriau – po kojomis girgždėtų šviežias sniegas, todėl Pietų Europos tokioms išvykoms niekada nesirenkam.

P1110704f

Kadangi minėtas šalis automobiliu pasiekti pernelyg sunku, renkamės skrydžius į patogius oro uostus (pvz. idealus yra Brėmenas, nes nuo oro uosto iki miesto centro galima nupėdinti net pėsčiomis).

Pavasarį labai mėgstam aplankyti pajūrį, taip jau sutapo, kad vasarą mes su vyru esam linkę aplenkti Baltijos jūros paplūdimius, tuo tarpu ankstyvą pavasarį tiek Kuršių Nerija, tiek Palanga, Jurmala, Venspilis ar Gdanskas mus vilioja savo siautulinga jūra ir beprotiškai gaiviu oru. Šias keliones planuoju iškart po Naujųjų, kai tik prasideda viešbučių akcijos ir išpardavimai. Šios kelionės tai atgaiva mintims ir pabėgimas nuo žmonių, nes atostogauti prie jūros kovo-balandžio mėnesiais mažai kas ryžtasi, tad galima pasimėgauti tikra vienatve ir ramuma. Visuomet susigalvojam ir pramogų, pvz. pasivaikščioti ištuštėjusia Basanavičiaus gatve, aplankyti kokį primirštą muziejų ar tiesiog pabraidyti jūroje.

Kai atostogos skirtos galvos vėdinimui ir poilsiui, visuomet geriausia pramoga – ilgi pasivaikščiojimai prie gaudžiančios jūros, svarbu nepamiršti neperpučiamos striukės ir kelioninių batų, o tuomet galima pėdinti valandų valandas susikibus už rankų. Geriausia tai, kad net nereikia (o ir neįmanoma) kalbėtis, tad tiesiog ilsiesi su kiekvienu žingsniu jausdamas mylimą žmogų šalia.

Vasarą mums sunkiausia rasti priimtiną variantą trumpai kelionei. Visur karšta (tiek nuskridus ir išlipus iš lėktuvo, tiek automobilyje). Esam mėginę keliauti dviračiais, kelionė (Vilnius-Ignalina-Vilnius) man paliko labai gerą įspūdį ir tikrai vasarą kelioms dienoms ištrūkti iš miesto dviratis+traukinys puiki priemonė, bet minti ilgiau nei dvi ištisas dienas mano sportinė forma kol kas neleidžia.  Kitas vasaros maršrutas -atostogos įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, svarbu, kad būtų miškas, ežeras ar koks kitas gaivinantis šaltinis.

Tačiau prisibraidžius po Lietuviškas pievas savaitgaliais, turint daugiau laisvų dienų kyla noras palėkti ir kur nors šiek tiek toliau. Kadangi nemėgstam pernelyg karšto oro, esam linkę vasarą traukti į šiaurę arba kalnus. Šįmet planuoju kelionę į Saaremaa salą (Estija), kadangi iki jos nuvykti automobiliu galima nesunkiai per pusdienį (pusdienis, mano įsitikinimu, yra maksimalus leistinas trumpos kelionės keliavimo iki vietos laikas). Ši sala vėjuota ir atšiauri, tad vasara pats tas metas ją aplankyti, norint pabėgti nuo karščio. Tikslas – apžiūrėti salą + poilsis Spa, savo įspūdžiais pasidalysiu grįžusi.

Šį kartą tiek, tikiuosi radot gerų idėjų savo kelionėms, o gal patys norite pasidalyti savo idėjomis? Tuomet pirmyn – tam ir skirtas komentarų laukelis!

 

P. S. planuojant kelionę dar buvau radusi šiuos variantus, gal kam nors vis dar aktualu trumpa vasaros kelionė, tad naudokitės idėjomis:

Lenkijos Mozūrijos ežerai – poilsis su vandens pramogomis. Kelionė neilga, vos keletas valandų automobiliu, ežerų ir nakvynės vietų bei variantų (nuo prabangių viešbučių iki svečių namų, kaimo turizmo ar kempingų) daugybė, o ką veikti ir apžiūrėti galima rasti surašytą čia.

Mozelio slėnis – pasivažinėjimas po vynuogynus (ten didžiąją dalį užima Riesling vynuogės) ir viduramžius menančius miestelius bei pilis. Su Ryanair iš Vilniaus liepą galima 5 dienoms rasti patogų skrydžių komplektą už ~50 EUR žmogui, automobilis tiesiai iš oro uosto su Avis arba Budget <200 EUR visai kelionei, lieka tik išsirinkti nakvynę svečių namuose ar net vynuogynų ūkiuose, o gal tiesiog palapinėje ar mašinoje?

Kruizas Ryga-Stokholmas-Ryga, tikslas – pasilinksminimas laive + diena Stokholme, kuriame reikėtų išsirinkti lankytinų porą objektų. Kruizo kaina dviem (su Tallink) – 102 EUR dvivietėje kajutėje, iki Rygos nesunku nusigauti tiek autobusu, tiek automobiliu. Kelionės pliusai – galima puikiai įdegti, o po to pasilinksminti per naktį klube, toks savotiškas pajūrio variantas be įbridimo į pačią jūrą, šeimoms su vaikais taip pat yra paruošta begalė pramogų laive;

Sėkmės ieškant trumpų atokvėpio valandėlių, jos tikrai būtinos kiekvienam ir visai nesvarbu kur keliausit – pas močiutę į kaimą ar į saulėtą Prancūzijos pakrantę, svarbu, kad nepamirštumėt, jog važiuojat pailsėti!

One thought on “Trumpa, bet puiki! idėjos trumpoms atostogų kelionėms

  1. Adomas

    O kaip apie atostogas Lietuvoje? Tikrai yra puikių ir gražių vietų, kurias verta aplankyti. Labiausiai šeimai patinka Noriunoriunoriu poilsio idėjos . Čia ir kainas padorias galima rasti ir šiaip į pasiūlymus įeina įvairios pramogos bei procedūros. Todėl rekomenduoju nepamiršti Lietuvos kurortų 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s