Skrendu ir važiuoju. Kur ieškoti vasaros?

Tai štai, vasara baigėsi, Tegyvuoja ruduo! Aš taip pasiilgau ūkanoto rudens ryto prie rytinės kavos, kad šią savaitę vis džiaugiuosi spoksodama pro virtuvės langą į po truputėlį gelstančias medžių viršūnes, užsipildžiusią Geležinio vilko gatvę ir saulės spindulius, mėginančius prasibrauti pro debesis.

539386_490091761008694_964425429_n

 

Ruduo mūsų šeimoje tas laikas, kai kylam ir leidžiamės ieškoti pabėgusios vasaros arba dėliojame atostogų planus vėlyvesniam rudeniui. Šįmet mūsų atostogos numatytos lapkričio-gruodžio mėnesį ir, taip, aš jau išnaršiau įvairiausius Skrendu ir važiuoju variantus vasaros paieškoms. Visur nukeliauti tikrai nespėsim, o ir reikalo pernelyg užkrauti save naujais įspūdžiais nėra, daug maloniau juos laižyti po truputį kaip tirpstančius ledus..

Vėlyvas ruduo yra pats geriausias metas ieškoti vasaros, nes būtent tuomet užklumpa pirmasis tikras šaltukas, saulės trūkumas vis labiau veikia mūsų nuotaiką, lapkričio “šventės” įkurdina širdyje dar daugiau tamsos, o rytas nuo vakaro mažai tesi skiria. Matyt todėl, mes jau keletą metų keliaujam ieškoti vasaros tuo tamsiuoju laikotarpiu, iki kalėdinio šurmulio pradžios likus vos keletui dienų.

Atidžiai pasižvalgius po žemėlapį ir įvertinus savo kelionių galimybes (mes turime šeimos narį, kuris dar nepakankamai pakantus transatlantiniams skrydžiams ar Azijos toliams), radau keturias galimybes pasišildyti saulutėje, šiuo atradimu dalinuosi ir su jumis.

Kipras. Afroditės sala, kurioje lapkričio-gruodžio mėnesį oras nebėra itin karštas, bet lietuviška vasara dar tikrai garantuota! DSC_4852.JPGGeriausia yra tai, kad tokiu metu Kipras yra visiškai tuščias, jame galima rasti tik begales kačių ir keletą senjorų, pabėgusių iš tokių nepalankių klimato kampelių kaip Britų salynas. Kipras yra ideali sala Skrendu ir važiuoju kelionėms, išskyrus faktą, kad važiuojama kita kelio puse, užtat jūsų mašinos numeriai bus raudoni ir visi vietiniai iš anksto stengsis nesimaišyti jūsų kelyje :). Keliai yra geri, mašinų juose tikrai nedaug, atstumai nedideli, daugiau užtrukti tenka nebent važiuojant per kalnus. Tiek graikiškoje, tiek turkiškoje salos dalyje pakankamai daug lankytinų objektų (nuo įvairiausių architektūrinių liekanų iki Troodos kalnuose pūpsančio snieguoto Olimpo kalno viršūnės, nuo įspūdingų paplūdimių iki Nicosia, vienintelės likusios padalytos Europos sostinės).

Paskutinis puikus dalykas – Kipro maistas. Kipre prieš Kalėdas yra gausybė šviežių vaisių (tiesiog ant medžių), mes savo viešbutyje gyvendami galėjom kasdien vaišintis viešbučio sode augančiais mandarinais, Pamelo greipfrutais, citrinomis, netgi bananais. Kipre taip pat gomurį lepina šviežia žuvis ir aviena, kurių sunku gauti Lietuvoje. Keliauti į Kiprą patogu su pigiomis avialinijomis (Wizzair skraidina į Larnaca, Ryanair į Paphos), bilietus galima pasičiupti ir iki 50 EUR žmogui už skrydį į priekį ir atgal, viskas priklauso nuo svečiavimosi laiko ir konkrečių datų pasirinkimo.

Taigi, Kiprą rekomenduoju kaip puikią šalį  fizinių ir dvasinių jėgų atgavimui bei nuotaikos gerinimui, pati atostogavau su 5 mėnesių žmogučiu pilve po širdimi ir tikrai grįžau prisigėrusi saulės, šviežių sulčių ir gerų emocijų!

Marokas. Mėgstantiems autentiką sumaišytą su kiču bei pakantiems arabiškai kultūrai (nors girdėjau, kad Egiptas ir Turkija yra daug baisesnės vietos už Maroką arabų įkyrumo ir “scampingo” prasme). Mes Maroke keliavome nuo Marakešo per Atlaso kalnus, Ait Ben Hadout, Todra Gorges iki Saharos dykumos ir tuomet per Dra upės slėnį iki Agadiro.

P1060341.JPG

Šis maršrutas mums iš tiesų paliko neišdildomą įspūdį. Keliauti automobiliu buvo vienas malonumas, keliai nuostabūs ir tušti, o pakelės kaimeliai žavūs ir svetingi. Pavalgyti Maroke teko labai įvairiai, nuo vakarienės, kurios geriau nematyti (džiaugiuosi, kad kavinėje buvo prietema, tai leido lengviau sukimšti vakarienę į išbadėjusį skrandį) iki dieviško skonio tadžinų. Galiausiai visuomet automobilyje turėdavom keletą kilogramų mandarinų ir granatų (vietiniai vaisiai kainuoja centus), kurie gelbėdavo, jei “pralošdavome” pietų loterijos metu (Maroke mėginama atrodyti europietiškai, tačiau iš jų kultūros nei atimsi, nei pridėsi, tad ir pica, ir bollonese makaronai tampa panašūs į tadžiną).

Nors būtant Maroke, rašėm laiškus artimiesiems skųsdamiesi, jog kuminas užkniso juodai, o arabai nebenulipa nuo galvos, dabar prisimenam šią kelionę su didžiuliu ilgesiu ir puokšte teigiamų emocijų. Aš, vien rašydama blogą, Maroką minėjau jau begalę kartų. Didžiausia mano baimė prieš kelionę buvo dėl sanitarijos sąlygų, tačiau nuvykus pamačiau, kad čia tikrai nėra taip blogai, o Vilnius su savo prabangiuose rajonuose vis dar bestypsančiais lauko tualetais apskritai gali pavydėti Maroke esančios tvarkos ir švaros. Kita vertus, žmonių higienos supratimas kiek kitas, pvz. užsisakius kavos išsinešimui man buvo pasiūlyta įsidėti cukraus, tiesiog  pirštais paėmus iš indelio ir padėjus keletą cukraus kubelių ant baro..o viešbučio kambaryje rasti duris skiriančias kambarį ir tualetą tekdavo labai retai. Deja, į Maroką tenka skristi su persėdimais (Milano Bergamo oro uostas labai patogių ir pigių skrydžių siūlo) arba tenka mokėti didelę sumą už tiesioginį skrydį su kelionių agentūra.

Apibendrinant, vasara ten tikrai bus, kaip ir nuotykių bei egzotikos žiupsnis, paieškoję pigių bilietų tikrai rasit, visgi silpnų nervų žmonėms Maroko – nerekomenduoju 🙂

Izraelis. Izraelis man visuomet atrodė mistiška šalis, o pati Jeruzalė su jos tūkstantmečių istorija – magiška vieta. Reikia pripažinti, kad vasara Izraelyje galima surasti visus metus ir jos ieškoti ilgai tikrai nereikės, išlipi iš lėktuvo ir ji tave apkabina savo karštu ir prakaituotu glėbiu. Prieš vykstant į Izraelį rekomenduoju pasiskaityti Nidos receptai. Pati jau rinkau informaciją apie Izraelį, lankytinas vietas, tad galiu drąsiai pasakyti, kad šiame bloge pateikta visa esminė ir gana išsami informacija, reikalinga savarankiškam keliautojui. Beje, Izraelis atveria galimybę pakeliauti ir po dar egzotiškesnę šalį – Jordaniją, nors automobiliu to daryti nėra įmanoma. Jordanija laikoma pakankamai saugia (atsižvelgiant į aplinkui plytinčią Siriją ir Iraką), o joje esantys žmonijos civilizacijos paminklai (Petra miestas) užburia net tuos, kurie šiaip jau važiuoja aplankyti paplūdimio, o ne UNESCO paveldo objektų (informacija iš patikimų šaltinių 😉 ). Kas dar? A taip, mes ten dar nebuvom, bet labai norim, ir į Jordaniją norim, bet dar bijom, kol mažoji keliautoja nėra pakankamai sukalbama, kad gertų vandenį, kai to reikia, ir nerėkautų, ten kur negalima, galiausiai, kad būtų galima ją bent prisegti saugos diržu, kad važiuojant su Jordanijos taksistu neišskristų pro langą. Kažkaip tikiuosi, kad vaikui augant, baimės mažės, bet kaip bus – pamatysim 🙂

Taigi, mieli draugai ir bičiuliai, tiek Wizzair (skrydžiai į Tel Aviv), tiek Ryanair (skrydžiai į Eilatą) siūlo fantastines kainas vėlyvo rudens kelionėms į Izraelį, tad čiumpat bilietus ir Kalėdoms parvežat saulės į mūsų Marijos žemę, o kartu grįžtat dvasingesni, geresni ir šiltesni po apsilankymo Šventojoje žemėje.

Kanarų salos Šiose saloje vyrauja amžinasis pavasaris, o tikram lietuviui tai tikrų tikriausia vasara, nes šviečia saulė, lyja labai mažai, o termometro stulpelis dieną retai kada nusileidžia žemiau dviejų dešimčių laipsnių Celsijaus. Geriausia dalis, kad Kanarų salos yra labai skirtingos, todėl jas galima lankyti kasmet ir kasmet atrasti vis kitą šių salų kampelį. Būtent šios priežastys lėmė, kad mes jau turim bilietus į saulėtąją Gran Kanariją! Tad jei kitąmet vėl ieškosiu vasaros, bus galimybė aplankyti Teidės saugotoją Tenerifę, amžiną pavasarį ir magišką architektūrinį veidą turinčią Lanzarotę, saulėtąją paplūdimių šeimininkę Fuertaventūrą ar mažąsias Kanarų saleles.

Kanarų salynas priklauso Ispanijai, tad kultūriškai ten didelio skirtumo nuo europietiškų šalių pajusti sunku, tačiau gamta jau visai kitokia. Todėl tiems, kurie jau pavargo nuo vienodo Viduržiemio jūros salų vaizdo, tikrai vertėtų aplankyti Kanarus.

Į Kanarus galima nuskristi su pigiomis avialinijomis (Ryanair, Wizzair, Easy Jet), bet visais atvejais reikės ieškoti persėdimų, tuo tarpu kelionių agentūrų pasiūlymai, mano galva, neatitinka kainos-kokybės santykio, nes per akciją žmogui už savaitę 3 žvaigždučių viešbutyje tenka mokėti apie 650 EUR. Matematika paprasta, bilietai su persėdimu dviem žmonėms iki 300 EUR, tad viešbučiui lieka 650*2-300=1000 EUR, kas Kanaruose reiškia 6 naktis labai prabangiame viešbutyje. Grįžusi apie Gran Kanaria galėsiu papasakoti šiek tiek plačiau, o šiuo metu galiu tik rekomenduoti pigius skrydžius, po straipsniu pridedu savo surinktą lentelę su Ryanair skrydžių duomenimis, gal kam pravers ieškant vasaros.

Kai kuriems gali kilti klausimas kodėl mano sąraše nėra Egipto ir Turkijos, kuriuose būna ganėtinai šilta ir vėlyvą rudenį – atsakau, todėl, kad kelionės tipas Skrendu ir važiuoju dėl saugumo aplinkybių šiose šalyse neįmanoma, o kelionės Skrendu ir drybsau ne mano stilius.

Gražios savaitės ir šviesaus jums rudens!

Justė

Išvykimo oro uostas Laikas Atvykimo oro uostas Laikas Data Kaina
Vilnius 12:35 Barcelona El Prat 15:10 04.Grd     44,99 €
Barcelona El Prat 16:20 Gran Canaria 18:55 04.Grd     35,32 €
Vilnius 10:00 Bremenas 11:00 04.Grd     23,19 €
Bremenas 12:30 Gran Canaria 16:35 04.Grd     63,74 €
Vilnius 07:00 Dublinas 08:30 06.Grd     27,19 €
Dublinas 14:10 Gran Canaria 18:40 06.Grd     62,04 €
Vilnius 06:30 Madridas 09:55 04.Grd     32,79 €
Madridas 21:30 Gran Canaria 23:30 04.Grd     53,40 €
Vilnius 07:00 Dublinas 08:30 29.Lap     27,19 €
Dublinas 14:10 Gran Canaria 18:40 29.Lap     50,39 €
Išvykimo oro uostas Laikas Atvykimo oro uostas Laikas Data Kaina
Gran Canaria 11:30 Birmingemas 16:00 16.Grd     24,99 €
Birmingemas 18:20 Vilnius 23:05 16.Grd  £    53,99
Gran Canaria 11:30 Birmingemas 16:00 09.Grd     34,39 €
Birmingemas 18:20 Vilnius 23:05 09.Grd     29,51 €
Gran Canaria 07:15 Berlynas 13:25 14.Grd     37,59 €
Berlynas 13:35 Vilnius 16:10 15.Grd     16,99 €
Gran Canaria 09:15 Madridas 13:10 14.Grd     21,99 €
Madridas 14:00 Vilnius 19:00 17.Grd     32,79 €
Gran Canaria 07:15 Berlynas 13:25 07.Grd     44,79 €
Berlynas 13:35 Vilnius 16:10 10.Grd     20,79 €

2 thoughts on “Skrendu ir važiuoju. Kur ieškoti vasaros?

    1. Butu labai idomu suzinoti ispudzius. Gal galit trumpai papasakot kur vazinejot Turkijoj? As nesu geopolitines situacijos zinove, todel po nuskambejusio sukilimo tiesiog Turkija kuriam laikui isbraukiau kaip nesaugia sali..gal ir be reikalo?

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s