Istorija apie tai, kaip atostogos Kanaruose komplikavosi į 9 valandų dramą oro uoste su netikėta atomazga

Pagaliau galiu papasakoti šį tą labai labai šviežio ir dar neataušusio! Grįžom iš kelionės, tiesa kiek kitokios, nei kad tikėjomės išvykdami, tad apie viską nuo pradžių.

Susikrovėm daiktus, papuošėm savąja eglę, kad grįžus jau mūsų lauktų Kalėdinė nuotaika, nusistatėm žadintuvą 4 valandai ryto, pasižiūrėjom orų prognozę Gran Canaria ir su didžiuliu nekantrumu kuo greičiau šauti į pažadėtąją 24 laipsnių šilumą sugulėm visi trys miegoti.

Prabudus pirmas šokas – sniego pilna Geležinio vilko gatvė, mašinos ja vos slenka, pusto kaip reikalas. Visgi į oro uostą atjudam šiaip ne taip, sėkmingai nusigaunam iki vartų, įlipam į lėktuvą, atsisėdam, nusiteikiam atostogoms, atsipalaiduojam ir laukiam kada kilsim, bet po pusvalandžio mums pranešama, kad lėktuvas SUGEDO ir visų prašoma išlipti bei laukti…

Pamenat, neseniai rašiau Apie keliones lėktuvu žaliems: keleivių teisės, kurias privalai žinoti? Taigi, pirmąją atostogų dieną, vietoj ramaus skrydžio ir poilsio, pati atsivertusi minėtą straipsnį dėliojau kas po ko ir ką toliau daryti. Pralaukus iki 12 valandos jau buvo akivaizdu, kad mūsų kelionės planai keičiasi. Galiausiai, skrydis į Dubliną, kuriame pagal planą turėjom po 6 valandų jau sėdėt lėktuve į Gran Canaria, buvo atidėtas 9 valandoms!

Kadangi savo įrašuose stengiuosi dalytis tuo, kas praverstų kitiems keliautojams, mokantis iš mūsų kelionių patirčių, toliau trumpai apie tą 9 valandų chaosą ir kaip mes per jį išgyvenom 🙂

Mes su mažąja prieš kelionę pasitarę nusprendėm, kad ji įsidės vieną mažą meškutį, Kakės Makės enciklopediją Gyvūnai, naują knygelę su lipdukais ir užrašų knygutę bei 5 pieštukus. Dar giliai giliai tašės dugne buvo įpakuota nematyta knygelė, tam reikalui, jei visa kita būtų nusibodę ir nebeįdomu. Taigi šios priemonės tikrai gelbėjo mūsų nuotaiką laukimo salėje, kita vertus ir be žaislų buvo ką veikti, pvz. bėgioti aplink kėdžių eiles, per stiklą apžiūrėti visą parduotuvės žaislų asortimentą, pro langą suskaičiuoti lėktuvus, pamėginti ar Izabelė telpa į Ryanair, o po to į Wizzair ir kitų avialinijų bagažo išmatavimų dėžes, o kur dar nepažįstamų žmonių stebėjimas ir kalbinimas, vaikams skirtų automatų išmėginimas ir kitos oro uosto linksmybės! Žodžiu liūdna nebuvo, kartu besilinksmindama surinkau per tas valandas 5000 žingsnių ir vienintelis klausimas galvoje buvo, o ką mes darysim toliau?

Su vaiku į ilgesnę kelionę leidomės jau nebe pirmą kartą, todėl žinojau, kad maistas kelionėje visuomet praverčia kurio nors šeimos nario skrandžiui (nebūtinai mažosios). Todėl ir vėl turėjome ne tik pilną termosą rytinės košės, bet ir įvairiausių trapučių, vaisių, jogurtų, tyrelių ir t.t. (beje, per oro uosto apsaugą vaikui iki dviejų metų galima prasinešti tiek skysto maisto ir gėrimų, “kiek reikės kelionėje”, todėl aš drąsiai imu tiek vandenį, tiek sultis, jogurtus ir kitus skystus produktus ir nė viename oro uoste dėl to bėdų nebuvo). Už gautus oro uosto kuponus pirkom tik kavą, kruasanus bei kitokius skanėstus, kad nepristigtume energijos ir geros nuotaikos. Turiu pagirti Ryanair, kad  be atskiro raginimo, kaip numato įstatymai, dalijo keleiviams kuponus maistui ir gėrimams, o mažiems vaikučiams netgi davė įvairių tyrelių, mišinukų. Todėl visą kelionę visi trys buvom sotūs ir laukimo netrikdė urzgiantys pilvai.

Iš anksto žinojome, kad tarpas tarp skrydžių Dublino oro uoste bus apie 6 valandos, iš anksto domėjausi kas yra oro uosto apylinkėse, ką galima aplankyti pėsčiomis ar viešuoju transportu, ar verta važiuoti į Dubliną ir pan. Buvom nusprendę, kad jei oras bus geras (kas Airijoje, pagal mano surinktą informaciją – gana retas reiškinys), tuo atveju važiuosim aplankyti pajūrio miestelių. Buvau išsirinkusi du, apie vieną žinojau, kad jo graži panorama, bet jis toliau, o apie kitą, kad jis lengvai pasiekiamas iš oro uosto ir prie ten esančio Grand Hotel (tokio, kaip iš serialo Grand Hotel) visuomet rasi taxi grįžimui į oro uostą. Kitu atveju ketinom pasižvalgyti po oro uosto apylinkes, jis nedaug nutolęs nuo gyvenamųjų rajonų, aplink yra šalį atspindinčių objektų (kaip pvz. senos tradicinės kapinės, kaimiškos gatvelės ir pan.).

Džiaugiuosi, kad nepaisant pirminio pasimetimo, greit nusprendėm, kad jau nėra kur trauktis, skrendam į Dubliną, kuo greičiau rezervuojam sekantį skrydį į Gran Canaria (artimiausias buvo po poros dienų) bei viešbutį ateinančioms naktims Airijoje. Kai teko rinktis kur praleisime tas kelias dienas, nebuvo kito pasirinkimo, kaip rezervuoti viešbutį jau mūsų nusižiūrėtame pajūrio miestelyje, nes laiko išsamioms paieškoms neturėjome, o mūsų elektroniniai prietaisai jau ir taip keitėsi vietomis prie oro uoste surastos rozetės ir grasino tuoj prarasiantys sąmonę. Nuostabu, kaip adrenalinui užplūdus gali priimti greitus pasirinkimus.

Taip pat sužinojom, kad kelionių draudimas būtinas ne tik tam atvejui, kai susergi kelionėje (nors iki šiol maniau, kad tik tam), bet ir tam, kad išgelbėtų tavo kelioninę nuotaiką. Mūsų draudimo kompanija tikrai greitai, profesionaliai ir sąžiningai mums paaiškino ką toliau daryti ir apmokėjo visas išlaidas, atsiradusias dėl kelionės vėlavimo, todėl bent jau finansiniai rūpesčiai mūsų neslėgė. Jei bijot tokių nutikimų, kaip mūsiškis, jums būtinai reikia apsidrausti ir kelionės nutrūkimo ar pasikeitimo atvejus arba įsigyti atitinkamą draudimą turinčią kreditinę kortelę.

 

Po viso šio šurmulio, žaidimų maratono oro uoste mūsų mažasis angelas lipant į lėktuvą lūžo ir prabudo likus valandai iki skrydžio pabaigos. Taip sėkmingai pailsėję lėktuve, susitaikę su kelionės pasikeitimais mes išlipom Airijoje ir įsikūrėm Malahide, apie kurį papasakosiu kitame savo įraše, visai visai netrukus.

DSC_7990-Edit.jpg

Gražios ateinančios savaitės!

Justė

 

3 thoughts on “Istorija apie tai, kaip atostogos Kanaruose komplikavosi į 9 valandų dramą oro uoste su netikėta atomazga

  1. Pingback: Apie Pažadėtąją Vasaros šalį. Gran Canaria – noreciaupasakyti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s