Airija tinka ne tik darbui, bet ir atostogoms: Malahide

Smėlėti paplūdimiai, žydra vandenyno pakrantė, įspūdingi saulėlydžiai, vandenyje besisiūbuojančios jachtos, klykaujančios žuvėdros, švelnus plaukus kedenantis vėjelis…

DSC_8032.jpg

Užmerkus akis tikrai galėjai patikėti, kad jau esi Kanaruose, bet iš tiesų mes buvom įstrigę pusiaukelėje – Airijos Malahide miestelyje. Nustūmę visas blogas mintis šalin, gerai išsimiegoję pradėjom savo viešnagę. Pirmąjį rytą leidom viešbutyje prie lango besigėrėdami kylančia saule. Jau tuomet supratau, kad vien tas smaragdinis vandenynas vertas atskiro apsilankymo ir dėmesio, todėl buvo smalsu sužinoti kokie atradimai mūsų dar laukia šioje šalyje.

DSC_7979.jpg

Airija, tikrai niekada nebuvo patekusi į jokius mano TOP lankytinų vietų sąrašus ir apie ją žinojau vos kelis nereikšmingus faktus –  Airija pilna Rytų Europos imigrantų, ten visuomet lyja, Airija pasauliui padovanojo U2 ir Damien Rice, airiai mėgsta gerti daug Guinneso alaus ir ilgą laiką buvo visaip skriaudžiami savo artimiausių kaimynų britų, todėl patys yra išsibarstę po pasaulį ir kai kuriuose miestuose (kaip kad Bostonas) ilgą laiko gyveno kaip mažose Airijose…ai, ir dar iš ten išplaukė Titanikas į savo pirmą bei paskutinę kelionę, bet ar prie to airiai prisidėjo reikšmingiau, nežinau…tai tokios buvo tos mano žinios.

Ką gi mes iš tiesų radom šioje šalyje? Pirmiausiai tai nuostabų, saulėtą, drėgną, bet pakankamai šiltą orą (apie 10 laipsnių šilumos); Šimtmečius menančias trobeles ir pilis, pakrypusius keltiškus kryžius, lyg jie būtų tiesiai nužengę iš filmų apie riterius;

DSC_7914.jpg

Nuostabius gyvybės pilnus, vijokliais apraizgytus miškus, krūmynus ir kalvas; Radom žmones, tokius santūrius ir turinčius tvirtą būdą bei savigarbą, kurie man labai priminė mūsų tautiečius. Taip pat visiškai naujas atradimas man buvo britiškoji kultūra, kurios aš iki šiol nepažinojau, tie aštrūs airiški juokeliai, tie “small talk” (maži pokalbiai) apie orą lifte, persirengimo kambary prie baseino, viešbučio vestibiulyje, eilėje prie parduotuvės kasos, perkant Kalėdinio kvapo kavą, parke ir dar daug kur…

Ten atradau ir tikrus angliškus pusryčius, kurie pasirodo yra daugiau, nei maistas. Pasimėgavom mažo miestelio pub’o (versti siūloma, kaip kavinė-baras) žavesiu ir atmosfera, kuomet tave sutinka ir išlydi pats savininkas, o maistą ruošia, patiekia ir alų pilsto to paties žmogaus trys sūnūs.

DSC_7992-Edit.jpg

Mūsų viešbutyje pusryčiams susirinkdavo daugybė vietinių verslininkų, kurie pačius pusryčius paverčia labai įdomiu ritualu, kurį mielai stebėdavome. Tos rafinuotai užlankstytos manieros, bendravimo kultūra, ta beprotiškai ilga verslo pokalbio preliudija (oras, futbolas, maistas ir tik tada reikalai). Aš tiesiog ryte rijau visą šią nematytą atmosferą ir negalėjau suprasti, ar patekau tiesiai į  Downton’o Abatijos filmavimo aikštelę ar į Grand Hotel paralelinę visatą 🙂

Kad jau paminėjau Grand Hotel serialą, tai turiu pasakyti, kad apsigyvenom mes tikrame Grand Hotel, kuris vertas atskiro paminėjimo! Pats viešbučio pastatas yra XIX a., siauri koridoriukai dar dvelkia ta pačia dvasia, lubų skliautai, mediniai langai, vestibiulyje besipuikuojantys židiniai ir tą laikmetį menantys baldai.

dsc_8056

Malahide patariu aplankyti tiems, kurie trokšta malonaus jūros kvapo, tačiau kartu svajoja nuskristi į smėlio kopas ar pažvejoti bei mėgsta ilgus pasivaikščiojimus. Miestelis nėra didelis, tačiau iš jo lengva aplankyti aplinkinius miestelius viešuoju transportu (autobusai, traukiniai), netgi pasiekti patį Dubliną. Man patiko, kad Malahide yra pilis ir aplink ją išsidėstęs didžiulis parkas, kuriame gausu veiklos mažiesiems, ten jie gali saugiai tyrinėti aplinką, susitikti krūvą voverių, įvairiausių paukščiukų, pažaisti tikrai sumaniai įrengtose žaidimų aikštelėse.

DSC_7959.jpg

Miestelis pilnut pilnutėlis maitinimo įstaigų, nuo labai prašmatnių žuvies restoranų iki kiniško maisto išsinešimui, kainos taip pat nebuvo itin besikandžiojančios, sakyčiau kiek aukštesnės nei Vilniuje esančių kavinių, bet tikrai nėra didelio skirtumo (ypač, skaičiuojantiems eurais ir mėgstantiems apvalinti). Malahide pasiekiamas tiesioginiu autobusu nuo Dublino oro uosto (autobuso tvarkaraščiai čia), kaina 2.60 EUR. Toks paprastas susisiekimas yra idealus bijantiems keliauti dėl kalbos barjero ar patirties trūkumo, o jau nuvykus tiek pilis, tiek viešbučiai, tiek pajūris, paplūdimys jau ranka pasiekiami. Taip pat šis miestukas idealus mėgstantiems tiesiog porai dienų atitrūkti nuo realybės, nes skrydis trunka apie 4 valandas ir per pietus jau esi Malahide ir gali sau atostogauti. Be to, skirtingai nei Palangoje, gauti tikrai šviežios žuvies, pasimėgauti švariomis smėlio kopomis bei paplūdimiu ir atrasti kitokį gyvenimo būdą, gamtą ir žmones.

Mes Malahide praleidom vos dvi dienas, bet per jas suspėjom sumindyti apie 40 000 žingsnių ir tikrai dar liko vietų, kurias norėjom aplankyti, bet nespėjom, jau nekalbant apie didesnę Airijos dalį. Mes dar tikrai grįšim!

dsc_7967

P.S. Jei kartais jums pasisekė ir šiuo metu gyvenat Airijoj arba jau keliavot po šią šalį, tikiuosi, kad pasidalysit savo patarimais ką verta aplankyti šioje šalyje po šiuo įrašu, nes aš nujaučiu, kad mes grįšim visai netrukus, kai tik kalendoriuje vėl atsiras pakankamai atostogų dienų, o oro linijų tinklapyje šmėstels padori bilietų kaina 🙂

Justė

4 thoughts on “Airija tinka ne tik darbui, bet ir atostogoms: Malahide

  1. Ną kiek neįprasta buvo perskaityti, kad Airija tinka ne tik darbui… bet ir atostogoms. Pritariu tam. Man Airija labai graži šalis, čia ne tik dirbu. Bet ir atsiradus laisvo laiko nevengiam kartu su šeima pasigrožėti gamta, bei aplankyti vis įvairesnes Airijos vietas.

    Like

  2. Pingback: Apie Pažadėtąją Vasaros šalį. Gran Canaria – noreciaupasakyti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s