Apie Pažadėtąją Vasaros šalį. Gran Canaria

Kaip ir kasmet rudenį norėjom kur nors maloniai pasišildyti, tad visa kelionė, jos planavimas, bilietų paieškos buvo sukoncentruotos į aiškų tikslą – skrisim ten, kur lapkričio pabaigoje dar yra maloniai šilta. Tiesa, pasirinkimas buvo ne toks ir didelis, ypač atmetus abejones keliančias valstybes apie kurias rašiau čia ir tolimus maršrutus. Viduržemio jūros salos mums jau buvo pažįstamos ir gal net kiek pabodusios, tad pasirinkom Kanarus, o konkreti sala “iškrito” tiesiog dėl patogių-pigių skrydžių.

DSC_8231.jpg

Kelionės planavimo metu net minčių nebuvo apie tai, kad Ryanair lėktuvas suges ir mes striksim Airijoj, kad mūsų trumpa viešnagė Berlyne paliks baimės skonį “juk ir mes prieš savaitę vaikščiojom po tą mugę ir galėjom būti vieni iš ten užgesusių žmonių“…vienintelis mūsų lūkestis buvo – surasti vasarą.

Visuomet laikausi principo, kad vaikams meluoti nevalia ir išimtys šiuo atveju galimos tik itin išskirtiniais atvejais, todėl kai vietoj pažadėtosios Vasaros šalies, mažoji turėjo dairytis po Malahide, jaučiausi baisiai apsimelavusi. Ir visi tie mano kartoti pažadai, kad skrisim ten, kur daug saulės, kur bus daug smėlio ir didžiulis baseinas (“jūros” dukrytės žodyne iki kelionės dar nebuvo), vaikštant šaltomis Airijos gatvėmis atrodė tokie beprasmiai, o atvykus į Gran Canaria vėlyvą naktį jau maniau, kad verčiau palauksiu ir pažiūrėsiu ar tikrai tai, apie ką pasakojau vaikui tiek savaičių bus realu.

DSC_8885-Edit.jpg

Gran Canaria mus pasitiko šiltu vakaru, visiškai be vėjo, einant į mūsų išsinuomotą butą Arinaga miestelyje girdėjome ošiant jūrą, buvo malonu pagaliau kvėpuoti be krūvos paltų ir megztinių. Gran Canaria lankytinų objektų yra šimtai, tačiau realiai įspūdį palieka gal kokia dešimtis ir iš esmės tai vien gamtos sukurti stebuklai. Didžioji salos dalis yra pagal pakrantę išsidėstę miestai ir miesteliai, lengvai pasiekiami magistrale, likęs salos plotas – kalnai ir juose slypintys lobiai, įskaitant senovinius miestelius, kalnų keteras, gausybę kempingų ir stovyklaviečių, kurios savaitgaliais yra labai populiarios vietinių šeimų tarpe.

Pirmąją dieną iškeliavę apsižvalgyti buvom nustebinti visiškai kitokių vaizdų, nei teko matyti Viduržemio jūros salose, kas iš tiesų džiugino. Prisėdę papietauti ganėtinai turistinėje vietoje pamaloninom savo pilvus skaniais, sočiais, šviežiais ir dar gi pigiais valgiais.

DSC_8221.jpg

Iš tiesų Gran Canaria turi puikias ispaniškas maisto tradicijas, apipintas kitų šalių ir tautų įtaka. Mūsų mažoji šviežią keptą žuvį mielai valgydavo tiek pietums, tiek vakarienei ir net užkandžiams, lygiai taip pat jai tiko šviežia duona, bulvės, salotos, padažai ir įvairiausi tapos. Auginantys mažus vaikus supras, kaip man buvo gera, kai nereikėjo kasdien gaminti, o galėjau tiesiog mėgautis tuo, kaip mano visa šeima valgo sveiką ir skanų maistą. Iš tiesų saloje galima rasti tiek labai prabangių restoranų, tiek turistams skirtų vietų (ypač Maspalomas), tiek nuoširdžių vietinių užeigų, kur sekmadienį po bažnyčios susirenka visas kaimas. Išbandėm įvairiausias vietas ir mums, matyt, pasisekė, kad nebuvo nė vieno karto, kai maistas būtų kėlęs abejonių dėl jo kokybės, skonio ar šviežumo.

Gran Canaria saloje galima rasti įvairiausių turistų. Ten puikiai jaučiasi senjorai iš Vokietijos, kurių galima sutikti ištisus turistinius miestelius ir jų švytinčios šypsenos man visai pakeldavo nuotaiką; saloje nemažai dviratininkų ir motociklininkų, kurie keliauja po kalnus; matėm ir gausybę šeimų su vaikais, tiesa, tai dažniausiai ispanai arba vietiniai Kanarų gyventojai, bet buvo ir tokių varlių keliauninkų kaip mes. Norintiems keliauti vien su kuprine ant pečių, ši sala taip pat labai tinkama, nemažai teko pastebėti palapinių tiesiog paplūdimiuose ar kalnuose. Be abejo paplūdimiai nusėti įvairiausių “lentų” ant vandens gerbėjų, kuriems sudarytos tinkamos sąlygos ir tiek vanduo, tiek vėjas labai palankūs. Žodžiu, turizmas tikrąja to žodžio prasme Gran Canaria klesti, tačiau nepaisant to, žmonės labai malonūs ir paslaugūs, o kainos itin primena kainas mūsuose. Kiek teko domėtis, tai šioje saloje daugiausiai gyvena pačių vietinių, todėl galima rasti ne tik “nuturistintų” paplūdimių, bet ir tikros kultūros, gyvenimo, maisto ypač sostinėje – Las Palmas (nemaišyti su Palma sala!).

DSC_8986.jpg

Aš dar kartą įsitikinau, kad ispaniškos kultūros šalyse vaikams yra gera gyventi. Mūsų mažoji džiaugėsi daugybe žaidimų aikštelių ir dėmesiu, kurį rodė aplinkiniai. Man pačiai toks požiūris į vaikus labai patinka, nes ten, kur tavo vaikas rūpi ne tik tau, bet ir kiekvienam aplinkiniui ir visų tikslas vienas – kad vaikai būtų laimingi ir saugūs, daug lengviau yra atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis. Žinau, pas mus yra daugybė žmonių, kurie nenori arba tiesiog širsta, jei jų vaiką kas nors sudrausmina ar ima kalbinti viešoje vietoje šiam pradėjus verkti…Tačiau man buvo malonu, kai mano vaikas rasdavo aplink jį daugybę šypsenų, gaudavo daugybę pagyrimų ar tiesiog pasiteiravimo kaip jai sekasi. Ir net tuomet, kai padavėjas draugiškai ją pačiupo už rankos, kad ši nenubėgtų per toli nuo mūsų staliuko, aš jaučiau tiesiog dėkingumą, ne gėdą, kad nespėjau sužiūrėti savo vaiko, ne pyktį, kad kažkas kitas jį drausmina, o tiesiog dėkingumą, kad šiam žmogui rūpi, jog mano vaikas nenulėktų nuo laiptų, kad jam rūpi, jog mes galėtume toliau ramiai vakarieniauti.

DSC_8340.jpg

Kalnai visuomet buvo mano ir vyro aistra ir mums atostogos kalnuose visuomet buvo labiau trokštamos, nei atostogos prie jūros, tad buvo labai malonu per šią savaitę Gran Canaria suderinti abu dalykus. Iš pradžių nežinojau kaip mums seksis keliauti tryse po kalnus, tačiau nerimavau, kaip visad, visai be reikalo. Pasiėmus kelioninę vaiko kuprinę, prisidėjus užkandžių, vandens ir kepuraites su kremu nuo saulės, po hiking’o maršrutus braidydavom valandų valandas.

DSC_8627.jpg

Tikiuosi, kad pavyko ir mažąją užkrėsti kalnais, nes tie vaizdai tikrai buvo nuostabūs. Gran Canaria puiki dar ir tuo, kad norint pasiekti įspūdingas panoramas daug kur pakanka automobilio ir nereikia pačiam toli eiti, todėl keliautojams, kurių kojos dar pakankamai trumpos, tokie maršrutai yra pats tas. Gran Canaria kalnai man pasirodė visiškai kitokie, nei matyti iki šiol, nors viršukalnės ir nėra labai aukštos, tačiau dėl vulkaninės kilmės, yra daug tokių neįprasto aštrių kampų peizažo, debesų, kybančių ant kalnų keterų.

DSC_8671.jpg

Paskutinis dalykas, kurį, manau verta paminėti, tai temperatūra. Ji saloje priklauso nuo to, kurioje salos dalyje esi ir gali atitinkamai skirtis net 4-8 laipsniais. Taigi, norintiems daugiau šilumos ir saulės reikėtų rinktis populiariuosius pajūrio kurortus (Maspalomas, Playa del Ingles, Puerto de Mogan) arba miestelius šalia jų, kita vertus mūsų Arinaga irgi dovanojo mums kasdien daugybę saulės ir šilumos (apie 22-24 laipsnius), nors vėjo taip pat nepagailėjo. Keliaujant po kalnus temperatūra buvo žemesnė, kai kur netgi žymiai, ypač, kai aušta ar temsta, tačiau kūno apsaugai pakako megztinių ir plonų striukių.

Tai tiek šį kartą norėjau pasakyti, džiaugiuosi, kad dar yra tų, kurie nori išgirsti, o jei kam norėsis detalesnės informacijos, taip pat mielai ją pateiksiu čia arba facebook paskyroje noreciaupasakyti.

o kol kas likusią istoriją palieku pasakoti nuotraukoms!

Justė

DSC_8248.jpg

Puerto de las Nieves (uostas iš kurio keliamasi į Tenerifę kursuojančiu keltu).

dsc_8445

Ne, ne Marokas…Maspalomas kopos, arba didžiausia smėlio dėžė, kurioje teko žaisti mano vaikui 🙂

DSC_8807.jpg

Puerto de Mogan, šilta čia ne tik nuo jūros, bet ir nuo turistų kiekio, bet grožis sunkiai apsakomas…

 

DSC_8876-Edit.jpg

O taip užbaigdavom kiekvieną savo dieną – ramiu pasivaikščiojimu jūros promenada, BŪTINAI išbandant visas žaidimų aikštelėse esančias supynes…

 

One thought on “Apie Pažadėtąją Vasaros šalį. Gran Canaria

  1. Pingback: Paskutinės atostogos prieš Atostogas. Tenerifės šiaurė – noreciaupasakyti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s