Florida per tris savaites. Startas

Mes grįžę į namus jau beveik mėnesį, o aš tiesiog niekaip negaliu prisiversti parašyti apie tai kur mes buvom ir ką matėm.

Ir šiandien pagaliau supratau kodėl paklausus „Kaip sekėsi kelionė?“ aš tiesiog šypsodamasi numykiu kažką panašaus į „Gerai, tikrai gerai…“, o pasakodama vis blaškausi detalėse. Viskas dėl to, kad ši kelionė praplėtė ne tik mano matytus horizontus, bet kartu prisodino į mano galvą daugybę minčių, klausimų, problemų ir naujų atradimų, kurie vis dar dūzgia pasąmonėje ir negeba materializuotis rišliu tekstu.

Bet aš pamėginsiu nubraižyti mūsų kelionės žemėlapį iš ženklų, detalių, mažų akimirkų, o pamažėle gal ir pati galėsiu atsakyti sau į klausimą kaip gi mums ten sekėsi 🙂

Ilgais žiemos vakarais ieškoję atsakymo koks yra tinkamiausias (įdomus ir ekonomiškas, bet ne pernelyg varginantis) kelionės būdas ir maršrutas  galiausiai likom prie konservatyvaus – skrendu ir važiuoju po Floridą varianto su iš anksto užsakytomis nakvynės vietomis ir susižymėtomis „must to see“ (liet. būtina pamatyti) koordinatėmis.O kruizas iš Majamio po Karibų jūrą, kelionė nameliu ant ratų iki Teksaso, kelionė automobiliu rytine pakrante, vidiniai skrydžiai aplankant didmiesčius ir t.t. liko kitam kartui.

Laiko skirtumo problemą (7 valandos) išsprendėm paprasčiausiai beveik nemiegodami lėktuve, mažoji tik porą trumpų miegučių nusnūdo, o mes mėgavomės galimybe ramiai pažiūrėti serialus ir filmus, pažaisti šeimyninius žaidimus ir pasimėgauti tuo, kad esam visi trys kartu be facebook’o ir instagram’o. Tik išlipę Majamyje sugulėm į minkštą viešbučio lovą šalia oro uosto ir išmiegojom iki vietinio laiko 7 ryto.

Pirmą rytą pažvelgus pro langą atrodė, kad sapnuoju kažkokį holivudinį filmą, tas deja vu jausmas neapleido visą kelionę.

Įsėdus į mūsų išsinuomotą „mažą“ automobilį Nissan Setra radijo stočių pasirinkimas variavo pagal tai koks didelis amerikietis tu esi: nuo krikščioniškos kantri, pasaulietinio popso iki kubietiškų ritmų; keliuose į priekį vedė ryškiai geltonos linijos, aplinkui maišėsi skirtingi veidai, didžiulės mašinos ir ant kiekvienos sankryžos išsirikiavę greito maisto restoranai.

Tą patį pirmos dienos rytą mano vyras, kaip ir priklauso Amerikoje, spėjo pabendrauti su policija lyg tikrame kino filme: ankstyvas rytas, miestas ištuštėjęs, aukštas barzdotas, nuo laiko juostų pasikeitimo kiek apsvaigęs baltaodis kėblinantis šaligatviu patraukia policijos patrulių dėmesį. Šie artimiausioje sankryžoje apsisuka, ima lėtai sekti įtariamąjį, galiausiai privažiuoja iš nugaros, sustoja, lėtai nusileidžia priekinių durelių stiklas ir policininkas įsakmiu balsu kreipiasi į “peršikusį” lietuvį: “Are you lost?” (liet. ar tu pasiklydai?)

Vėliau tiesiog “įkirtom” vietinės kultūros ypatybes ir pėsčiomis eidavom tik miestų centruose arba gamtos parkuose, nes 700 metrų iki McDonalds nuo viešbučio yra „not walkable distance“ (liet. kojomis neįveikiamas atstumas).

Tą pačią pirmąją dieną įsisukom ir į gamtos vaizdus, kurie mūsų kelionės atkarpoje Majamis – St. Perterburg buvo nepakartojama atgaiva po ilgo skrydžio: rain forest (liet. drėgnas miškas), aligatoriai gulintys šalia magistralės besidriekiančiuose kanaluose, meškėnai besistengiantys įveikti šiukšliadėžės užraktą, vėžliukai pėdinantys per paplūdimį, voveraitės ateinančios atsisveikinti sode prieš miegą ir saulė, kaitinanti iki 27 laipsnių Celsijaus, jūra šluojanti iš galvos mintis apie namuose likusius darbus ir visur byrantis smėlis aiškiai rodantis, kad mes jau atostogaujam.

Geras startas žadėjo geras atostogas, bet tuomet alkani ir pavargę, įveikę virš 200 mylių dar tikrai to nesupratome ir tik kitą rytą atėjo tas tikras gaivus atostogų jausmas ir ramybė 🙂

GP0_5076

Laukite tęsinio…

Justė

One thought on “Florida per tris savaites. Startas

  1. Pingback: Florida per tris savaites. Pažinimas – noreciaupasakyti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s