Florida per tris savaites. Trečia dalis

Pagal pirminį planą šiandien buvom nusimatę amerikietiškos kultūros pažinimą pradedant rytinėmis  mišiomis automobilyje, kurios  “transliuojamos” kaip filmai lauko kino teatre, tačiau paaiškėjo, jog keltis 7 ryto buvo neįmanoma misija. Taigi, sėdom į automobilį, kultūrinio pažinimo tikslais įsijungėm krikščionišką kantri  ir į kelią! Pirmasis dienos tikslas – Daytona paplūdimys. Važiuojant magistrale jungiančia St. Augustine ir Majamį stuktelėjo vidurdienis ir prasidėjo radijo žinios, geležinė moteris pasakojo apie įvairiausius vietinius įvykius, galiausiai kriminalines naujienas, kad magistralėje, kuria važiuojame, rastas nušautas „Lithuanian“ (liet. lietuvis) gyvenantis Floridoje ir prašoma informuoti, jei kas nors matė ar žino ką nors apie šio įvykio aplinkybes. Mano galvoje uraganas: lietuvis? iš visų 150 valstybių pasaulyje, būtent mūsų atostogų metu Floridoje šioje magistralėje nušautas lietuvis???

Pradedu maigyti radijo stotis, mėgindama išsiaiškinti kas įvyko ir apie ką čia kalba, pasitikslinam vienas su kitu ar teisingai išgirdom, galiausiai nieko daugiau neradusi griebiu telefoną ir suprantu, kad mobilaus interneto įsijungimas gal ir patenkins mano smalsumą, bet gali būti žiauriai skausmingas, nes vien paprasto skambučio kaina 2,6 EUR/min…galiausiai šias mintis šalin nuveja prie kelio išsirikiavę ženklai, kurie žada, jog jau visai netrukus pasieksim Daytona beach.

Ir štai mes čia! Maloni babytė prie įvažiavimo paaiškina mums rinkliavos taisykles: šiaip kaina būtų keli doleriai, bet kadangi mes ne Floridos rezidentai iš mūsų paima 20 baksų (Floridoj ši taisyklė gana dažna), dar liepia važiuoti labai atsargiai, sako, „tik nerašykit sms‘ų važiuodami“ ir dar „saugokit mašiną nuo bangų linijos, nes jau potvynis“ ir „važiuokit taip, kad nestrigtumėt smėlyje“. Po instruktažo aš jau mintyse piešiu juodžiausią scenarijų su įklimpimu smėlyje, o vyro akys sužiba lyg prieš Formulė1 startą…pradedam skrosti pajūrio smėlį dairydamiesi aplink ir negalėdami patikėti, kad iš tiesų važiuojam paplūdimiu, išsirenkam sau patogią sustojimui vietelę. Išsikraustom paplūdimio įrankius (kibirėlį ir kastuvėlį ) ir pradedam mėgautis saule, jūra bei tuo keistu vaizdu, kurį kuria mašinų-pėsčiųjų maišalynė, klykaujančios žuvėdros, turistiniu inventoriumi apstatyti automobiliai su alų gurkšnojančiais diedais ir paplūdimiu važinėjantis ledų autobusiukas kaip iš kriminalinio trilerio grojantis vaikus priviliojančią melodiją. Izabelė iškart nusprendžia, kad reikia statyti smėlio pilį, vyras, man nė nespėjus susivokti, kažkur dingsta su fotoaparatu, o aš mėginu suprasti šios vietos taisykles ir nustatyti kur statyti tą smėlio pilį, kad jos nenuplautų vanduo ir nesuvažinėtų koks pro šalį važiuojantis pikapas.

 

Man patinka atvažiuoti į paplūdimį po pietų, nes tada po poros valandų labai paprasta iš jo išvažiuoti – kai vėjas pasidaro šaltas ir nemalonus, o saulė ima leistis horizontu žemyn, net mažajai būna aišku, kad laikas keliauti toliau. Vakare pasiekėm savo naują nakvynės vietą netoli Orlando, pramogų parkų zonoje. Viešbučio recepcionistas mums pasiūlo vakarienei apsilankyti netoliese esančiame „Bigest McDonald‘s in the world“ (liet. didžiausias pasaulyje Mc Donald‘s) ir mes pasitarę nusprendžiam, kad Izabelė jau pakankamai didelė paragauti savo pirmojo Happy meal‘o, o mums kaip tik į temą kultūriniam pažinimui – tradiciniai amerikietiški patiekalai 🙂 Už poros minučių jau renkamės savo vakarienę ir laukiam prie stalelio kol ją atneš padavėjas (taip, teisingai, ten net yra padavėjai, kurie neša sunumeruotus padėklus iki to stalo ant kurio klientas yra pasistatęs konkretų užsakymo numerį).

 

Grįžę krentam į lovas, nes kitą dieną numatytas apsilankymas Magic Kingdom (viename iš Disney zonos pramogų parkų, prie Orlando jų iš viso yra 6).

Negaliu pasakyti kam labiau patiko Disneyland‘as mums ar Izabelei… Matyt tas posakis, kad kiekvieno iš mūsų širdyje vis dar gyvas vaikas yra tikra tiesa, nes kitaip aš negaliu paaiškinti savo nuo šypsenos įskaudusių žandų ir drugelių pilve bei tos susigraudinimo būsenos, kai rodos tuoj tuoj apsiverksi iš laimės įėjęs į „Minės pasaulį“…Nupasakoti kas yra Magic Kingdom arba paaiškinti kodėl ten būtinai reikia nuvažiuoti yra praktiškai neįmanoma, nes lankytojų nuotaika kuriama nuo pat pat pradžios, nuo traukinuko stovėjimo aikštelėje, nuo malonaus personalo, kurio tikslas padėti ir užtikrinti, kad šioje vietoje saugu kaip niekur kitur pasaulyje. O kur dar jausmas, kad persikėlęs per ežerą senoviniu garlaiviu iš tiesų patenki į kažkokią visiškai kitą visatą, kurioje nuolat skamba muzika, žmonės šoka gatvėje, visi myli vaikus ir vieni kitiems padeda neprašomi, galiausiai visi šypsosi, o tiek kartų visur matyta Disney pilis atrodo lygiai tokia pat kaip ją ir įsivaizdavai būdama septynerių 🙂

 

Be abejonės rožinius akinius nusiėmus, Magic Kingdom tikrai yra vieta į kurią vykstant turi pasiruošti, pirmiausiai keltis kaip galima anksčiau, kad sėkmingai gautum vietą stovėjimo aikštelėje, nes ji nors ir mokama, būna sausakimša, tuomet turi paskaityti įleidimo taisykles ir teisingai viską susidėti, ko reikės, nes apsauga čia ne ką mažiau griežta ir kruopšti, nei oro uoste, galiausiai pasiskaičiuoti kiek maisto, suvenyrų ir kt. įsigyti prieš tai (pvz. Disney išparduotuvėse, esančiose už parko ribų), nes už viso spindesio stovi kainos, kurios lygiai kaip ir visas pasaulis aplink, atrodo nerealios. O jei nori būti ilgiau, nei diena ar dvi, turi papildomai susigaudyti nuolaidų, specialių pasiūlymų, Disney siūlomų pramogų paketų labirintuose. Įprastas bilietas dienai vienam suaugusiajam kainuoja, apie 100 dolerių prieš mokesčius, vaikai suskirstyti pagal amžių, mūsiškei dar nėra 3, todėl ji įleidžiama nemokamai plius dar automobilio parkavimas visai dienai – 22 doleriai.

Kita vertus, supranti už ką moki, nes visas pramogų parkas yra labai puikiai valdomas, bilietas – magnetinė kortelė, kuri suteikia galimybę įeiti ir naudotis visomis pramogomis, gana aiškiai atskirtos erdvės, kurios realiai sugrupuoja skirtingo amžiaus vaikus, kad dičkiai labai nesimaišytų su mažiukais, įrengtos erdvės poilsiui, atsigaivinimui ir net laukiant prie atrakciono įrengti kondicionuojami koridoriai, papildomos pasilinksminimo priemonės vaikams, stovintiems laukimo eilėje. Galiausiai net vežimėlių parkavimas aiškiai sureguliuotas ir sužymėtas. Visa informacija apie laukimo laiką konkrečioje eilėje (svyruoja nuo kelių minučių iki kelių valandų), darbo laiką, atitinkamus pasirodymus, priėmimus pas konkrečius herojus skelbiama mobiliojoje programėlėje, o prie jos prisijungti galima naudojantis nemokamą pramogų parko wifi, jis lygiai taip pat naudingas siunčiant seneliams tiesioginius pasilinksminimo vaizdelius 🙂 Parkas taip pat siūlo daugybę papildomų paslaugų, kaip pvz. nuotraukos su princesėmis, Fast Track (greitesnis eilės apėjimas), įvairiausių reikalingų daiktų (pvz. nešiojamo šaldytuvo) nuoma ir t.t., tačiau visais atvejais esi laisvas rinktis ir tikrai gali tiesiog linksmintis parke be papildomų išlaidų, pvz. fotografuotis prie princesės, bet nepirkti parko siūlomų nuotraukų , o fotografuoti pats.

 

Mano energijos baterijos po pietų jau buvo išsikrovusios, bet Izabelės entuziazmas man padėjo ištempti iki vakaro, nepaisant iki 29 laipsnių Celsijaus įkaitusio oro, muzikos keliamos ekstazės ir milijonų suvaikščiotų žingsnelių, vaikas per visą dieną nerodė jokio nuovargio ženklo, nusnūdo valandėlę vežimėlyje per pietų miegelį, o likusias valandas pati savomis kojomis stypčiojo nuo vienos pramogos prie kitos, diktavo kur eisim ir ką veiksim toliau, o vakare klausė kada vėl sugrįšim, nes norinti dar ir tą, ir aną, ir penktą padaryti…

Likusias dienas šalia Orlando gyvenom maitindamiesi prisiminimais, o Izabelė nuolat vertė mus atsakinėti į klausimą “ką mes matėm Minės pasaulyje?” o po atsakymo “Minę, Antį, Princeses, Drambliukus” nepaleisdavo taip lengvai sakydama “o ką dar?” ir taip mes gyvenom beveik savaitę kol pagaliau pradėjom kelionę po Everglades’ą ir klausimas modifikavosi “o kokius gyvūnus mes matėm krokodilų šalyje?”, bet apie tai jau kitame įraše…

Iki susirašymo!

Justė

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s